AÖF Puan Hesaplama | AÖF Dönem ve Geçme Notu Hesapla

AÖF Puan Hesaplama, AÖF Dönem Puan Notları ve Gano – Yano puanı hesapla, AÖF Geçme Notu Hesapla, Açıköğretim Puan Hesaplama Sitesi.

Açıköğretim öğrencileri her yıl dönemsel olarak sınava girmektedir ve geçme notu 2.00’dır. Sınava girdikten sonra açıklanması 1-3 hafta arası bir süreyi bulduğu için öğrenciler sınav sonuçlarını merak etmektedir ve sitemizden kendi notlarını hesaplamayı tercih etmektedirler.

AÖF Not Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki Açıköğretim (AÖF) not hesaplama tablomuzdan bir dönemde aldığınız dersleri girerek ders kredisi, vize ve final notu, başarı notu ve harf karşılıklarını öğrenebilirsiniz. FF sonuçlar kalır DD,DC,CD gibi harf notları ise geçmiş veya şartlı geçmiş demektir. Şartlı geçen öğrenciler eğer genel ortalaması Gano’su 2.00 ın altındaysa şartlı geçtiği dersleri tekrar vermek zorundadırlar.

Not: Koronavirüs nedeniyle 2020 bahar dönemi arasınavları online yapılmış ve arasınav etkisi %25 olarak belirlenmişti. Aşağıdaki ilk hesaplama formu arasınav’ın %30 etki ettiği durum için hesaplama yapmaktadır.

Açıköğretim Puan ve Not Hesaplama 2020

[aof_not_hesaplama_formu]

Yukarıdaki AÖF puan hesaplama tablomuzda kaldığınız dersler var ise sitemizdeki AÖF Ders Notları sayesinde kaldığınız derslere çalışabilirsiniz.

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*