AvivaSA’dan isim değişikliği

Sabancı Holding iştiraki AvivaSA, iştirak değişim süreçlerinin resmi olarak gerçekleşmesinin akabinde Belçikalı sigorta şirketi Ageas Insurance International NV ile yoluna devam ettiğini açıklamıştı. Değişen paydaşlık yapısı ve yeni birliktelikle şirket, AgeSA ismiyle faaliyet gösterecek.

Ageas ile oluşan yeni iştirakle AgeSA’nın yoluna sürat kesmeden devam edeceğini söyleyen Sabancı Holding Finansal Hizmetler Küme Lideri ve AgeSA İdare Şurası Lideri Haluk Dinçer, birleşmeyle ilgili şunları kaydetti: “Sabancı Holding olarak değerlendirdiğimizde; Ageas, iş birliği içerisinde olduğumuz, tecrübelerine ve gücüne güvendiğimiz, bir arada iş birliği geliştirmekten heyecan duyduğumuz bir kuruluştur. Tıpkı vakitte Sabancı Holding şirketlerinden Aksigorta’nın da ortağıdır. Hayat dışı sigorta pazarındaki deneyimi ve muvaffakiyetlerini AvivaSA’nın ferdî emeklilik ve hayat sigortası alanındaki başarılarıyla birleştirmek isteyen Ageas ile birlikte yolumuza çok daha güçlü bir formda devam edeceğiz. Her vakit olduğu üzere müşterilerimizin ve çalışanlarımızın memnuniyetini gözeterek yeni muvaffakiyetler elde ederken büyümeye devam edeceğimiz konusunda hiçbir kuşkum yok.”

“Türkiye’deki sigorta pazarının parlak geleceğine inanıyoruz”

Ageas CEO’su Hans De Cuyper ise, “AgeSA’daki yatırımımız, uzun müddettir ortağımız olan Sabancı Holding ile birlikte Türkiye’de büyüyerek, hayat sigortası pazarına girmemiz için kıymetli bir fırsat sunuyor. Sabancı Holding’in şirketlerinden AkSigorta aracılığı ile hâlihazırda hayat dışı sigorta alanında faaliyet gösteriyoruz. Bunun akabinde bu iştirakle, hayat sigortası alanında da olmamız Ageas’ın Türkiye’deki pazarın önde gelen sigorta şirketlerinin ana hissedarı olmasını sağlıyor. Türkiye, nüfus dinamikleri ve sigorta penetrasyonu açısından büyüme ve gelecek vaad eden bir pazar. Türkiye’deki sigorta pazarının bilhassa hayat branşındaki parlak geleceğine inanıyoruz. Bununla birlikte AvivaSA’nın yıllardır süregelen güçlü pazar pozisyonu, yükselen muvaffakiyet performansı ve idare kültürü bize çok cazip geldi. Firmanın tecrübesine ve mahallî gücüne, milletlerarası sigortacılık tecrübemizle katkı sağlayarak hayat ve emeklilik pazarında daha güçlü bir pozisyon yakalamayı hedefliyoruz.” formunda konuştu.

“Ageas yeni, dinamik ve farklı bir güç getirecek”

Ageas ile başlayacak olan yeni paydaşlık sürecinin yeni fırsatların kapısını açacağına değinen AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca da, şunları söyledi: “Ageas ile birlikte başlayacak olan yeni iştirak yapımızın bizi epeyce heyecanlandırdığını belirtmek isterim. Ageas üzere esaslı ve güçlü bir kurumla ortak olmak bize yeni, dinamik ve farklı bir güç getirecek. 2021 yılında özel dal şirketleri ortasında BES pazar liderliğimizi sürdürmek ve hayat sigortası alanındaki büyümemizi devam ettirmeyi hedefliyoruz. Varlık nedenimiz doğrultusunda eser ve hizmet yelpazemizi yenilikçi bakış açımızla zenginleştirerek müşterilerimize ‘iyi ki’ diyebilecekleri bir gelecek yaşayabilecekleri tahliller geliştiriyoruz. Şirket olarak; ‘Mutlu bireyleri olan, inanç dolu bir toplum amacıyla, işimizin özündeki uygunluğu sunmak için varız’ diyor ve bu doğrultuda somut adımlar atarak bölümümüzde dönüşüm yaratmaya hazırlanıyoruz.”

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*