DGS Puan Hesaplama

DGS Puan Hesaplama, Dikey Geçiş Sınavı Not Hesaplama Sitesi, DGS Donuç Hesaplama, DGS Nasıl Hesaplanır?, DGS Deneme Testi Puan Hesaplama.

Dikey Geçiş Sınavı’na hazırlanan öğrenciler için oluşturulmuş DGS Puan Hesaplama tablosu ile sizlerde sınava giremeden önce çözmüş olduğunuz denemelerin puanlarını veya tahmini kaç soru yapabilirsiniz veya ihtiyacınız olan puanı almak için kaç nete ihtiyacınız var gibi cevapları aşağıdaki puan hesaplama sistemimiz sayesinde bulabilirsiniz.

[dgs_not_hesaplama_formu]

DGS Nedir?

DGS’nin açılımı Dikey Geçiş Sınavı’dır ve her yıl ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Önlisans eğitimini Lisans olarak devam ettirmek isteyen veya 2 yıllık üniversiteyi 4 yıl olarak tamamlamak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavına girerek lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler.

DGS Sınavına Kimler Girebilir?

Dikey Geçiş Sınavı’na girecek adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır.

Önlisans Son Sınıfım DGS Sınavına Girebilir Miyim?

DGS sınavı yılı son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

DGS Puanı Nasıl Hesaplanır?

DGS puanlarınız hazırlamış olduğumuz puan hesaplama sistemi ile 4 yanlış 1 doğruyu götürecek şekilde netleriniz hesaplanır ve önlisans başarı puanlarınızın sistem tarafından paydaları alınarak standart sapmaları bir önceki DGS sınavına göre sonuçlanır.

ÖBP Nedir DGS Sınavına Etkisi Ne Kadardır?

Önlisans Başarı Puanı olan ÖBP yi hesaplama tablomuzun kullanım klavuzunda da açıklamıştık. Eğer ilk defa DGS sınavına giriyorsanız ÖBP puanınızın 0.6 katı eğer önceki yıl DGS sınavına girdiyseniz 0.45 katı alınmaktadır.

Daha Önce DGS’ye Girdim ÖBP Puanımın Etkisi Olur Mu?

İlk sınava girişlerde ÖBP puanınızın 0.6 katı alınırken önceki yıllarda DGS sınavına girdiyseniz 0.45 katı alınarak DGS ye olan etkisi biraz daha azalır.

Puan Hesaplama Sisteminde DGS Netleri Nasıl Hesaplanıyor?

Sözel ve sayısal olarak girmiş olduğunuz doğru yanlış sayıları otomatik hesaplanarak 4 yanlış 1 doğruyu götürecek şekilde sizlere kesin net sayınızı söylemektedir.

100’lük Puan ve 4’lük DGS Puanı Nedir?

Önlisans Başarı Puanınızın 4’lük sisteme göre yani Gano’nuza göre veya 100 lük sisteme göre puanınızı kapsamaktadır ve her iki sistemde de puanlarınız net bir şekilde hesaplanmaktadır.

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*