Kabine bugün toplanıyor: Bayram tatili ve turizmdeki gelişmeler masada

Bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak kabine toplantısında, COVID-19 aşı programı ve bayram tatilinin müddeti başta olmak üzere ülke gündemindeki hususların ele alınması bekleniyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması öngörülen toplantıda, 3. doz aşılama ve ülke genelinde aşı programında gelinen noktanın değerlendirileceği, aşı programının COVID-19 olay sayılarına tesiri ve yerli aşı çalışmalarının da görüşüleceği kestirim ediliyor.

Bayram tatili mühletinin de belirlenmesi beklenen toplantıda, turizm dönemine ait beklentiler ile bu kapsamda alınan önlemlerin masada olacağı öngörülüyor.

Güvenlik ve dış siyasete ait bahislerin da görüşülecek gündem hususlarından olacağı toplantıda, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından, yurt içi ve hudut ötesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ait Kabine’ye bilgi verilmesi bekleniyor.

Toplantıda, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nda KKTC’ye yapılacak ziyaret öncesinde, bölgesel ve global gelişmelerin de ele alınacağı varsayım ediliyor.

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*