Kabinede değişiklik: Ulusal Eğitim Bakanlığı’na Mahmut Özer atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

Mahmut özer kimdir?

5 Mayıs 1970 yılında Tokat’ta doğan Mahmut Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kısmından (1992) mezun oldu.

DHMİ Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik Mühendisi olarak vazife yaptı. Yüksek Lisans ve Doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Kısmında 1996 ve 2001 yıllarında tamamladı.

Mahmut Özer, 1994-2002 yılları ortasında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Vazifelisi,

2002-2010 yıları ortasında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak misyon yaptı.

28 Kasım 2010 – 4 Ekim 2017 tarihleri ortasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri ortasında Üniversitelerarası Heyet (ÜAK) Başkanlığı yaptı.

Mesleksel Yeterlilik Kurumu (MYK) İdare Konseyi Üyeliği ve Lider vekilliği ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Genel Heyet Üyeliği misyonlarını de yürüten Özer, 4 Ekim 2017 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı misyonuna atandı.

Hala İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Teminat Ajansları Birliği (AQAAIW) Lideri olan Özer, 8 Ağustos 2018 tarihinde Ulusal Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştı.

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*