Kılıçdaroğlu: Liderler vazifeye devam etmeliler

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, bir sefer daha cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak ‘talep gelirse aday olunur’ sözünü kullandı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bir ittifakımız var. İsmi Millet İttifakı. Millet İttifakı ile oturup konuşmadan, bir ismin lisanlandırılması kadar yanlış bir şey yok. Cumhur İttifakı’nda herkes bir kişinin kelamına biat ediyor. Orada aklı kullanmak yok. Millet İttifakı’nda demokrasi kültürü var. Demokrasilerde oturur tartışırız. Bana sorulduğunda ‘Cumhurbaşkanlığı onurlu bir görevdir’ dedim. Talep gelirse olunur.”

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi geçen Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının lisana getirilmesiyle ilgili soruya ise Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir belediye liderleri bir devir daha devam etmeli” karşılığı verdi.

Kılıçdaroğlu şu tabirleri kullandı:

“Medya isimler, bireyler üzerine odaklanmış vaziyette. Yanlış buradan başlıyor. Seçilecek Cumhurbaşkanına o kadar büyük yetkiler veriyoruz ki, nefsine, hislerine hakim olmayıp ‘Ben burada kalacağım’ dediği andan itibaren bir diğer felaketin kapısını açıyor. Büyükşehir belediye liderleri bir periyot daha devam etmeli. Muvaffakiyetlerinin daima olmasını isteriz. Elbette daha âlâ ve daha hoş yerlere gelebilirler.”

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*