Son Dakika: Kemerköy Santrali’nde patlama sesleri

Kemerköy Termik Santrali’ne alevler sıçradı. Patlama sesleri duyuldu, santralde siren sesleri duyuluyor.

Milas Belediyesi Lideri Muhammet Tokat, ‘Alevler Termik Santrale girdi. Santral şu an büsbütün boşaltılıyor ve artık sirenler çalıyor.” dedi.

Havadan müdahale yapılamıyor

Milas’ta rüzgarın da tesiriyle alevler tekrar canlandı. Kemerköy Termik Santrali’nin bahçesini çevreleyen tel örgüleri geçen yangını söndürmek için santralde alarm durumuna geçildi.

Alevlere su tankerleri, TOMA’lar ve itfaiye araçları ile müdahale ediliyor.

Kemerköy Termik Santrali çalışanı tahliye edildi, yanıcı ve patlayıcı unsurlar dışarı çıkarıldı.

Ulusal Savunma Bakanlığı çıkarma gemileriyle işçisi tahliye etti

Ulusal Savunma Bakanlığı santralin parsonelinin çıkarma gemileriyle tahliye edildiğini açıkladı.

Milas Belediye Lideri: 500 kişilik çakırma gemisi hazır

Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, tahliyelerle ilgili vatandaşlardan Kurtak, Alatepe, Pinar ve Dereköy yol istikametlerini kullanmalarını istedi.

Ören Marina’da bin 500 kişilik çıkarma gemisinin hazır formda beklediğini belirten Tokat, şunları söz etti:

“Değerli hemşerilerim, yaklaşık 1.5 saat kadar evvel aldığımız bir haber ve siren sesleriyle yangının Kemerköy Termik Santraline ulaşmış olduğunu öğrendik. Çabucak oraya gitmek için yola çıktık, lakin yolların kapatıldığını ve bu civarda kesin talimatla bir tahliye sürecinin uygulanmakta olduğunu gördük ve derhal belediye binamıza döndük. Bu mühlet içerisinde, kaymakamımızla yaptığımız görüşmeye nazaran, Muğla Valiliğince alınan kararla Ören ve etrafındaki mahallelerin boşaltımasına karar verildiğini öğrendik. Bu hemşehrilerimizin güvenliği için derhal uyğulanması gereken karardır. Valilik, Ören, Alatepe, Kurtak, Çamlıca, Bayır, Fesleğen, Demirciler ve Karaağaç mahallelerinin tahliye edilmesi istikametinde karar aldı. Tahliye için vatandaşlar Kurtak, Alatepe, Pinar ve Dereköy yol istikametlerini kullanılabilir. Bunlar araçları ile gidebilecek hemşehrilerimiz içindir. Aracı olmayan hemşehrilerimiz için Ören Marina’da bin 500 kişilik çıkarma gemisi hazır beklemektedir. Tahliye süreçleri zabıta ve jandarma takımlarımızın koordinesinde yürütülmektedir. Telaşa, düzensizliğe ve heyacana gerek yoktur. Soğuk kanlılıkla ve inançlı halde bu süreci tamamlayıp, vatandaşlarımızın itimatla tahliyesini sağlayacağız. Resmi açıklamalar dışında, hiçbir açıklama, toplumsal medya paylaşımı ve kulaktan dolma bilgilere prestij etmeyiniz. Her vakit vatandaşlarımızın yanında olacağız, günlerdir yaptığım ikazlara karşın bu sonucun yaşanmasından son derece üzgünüm.”

Paylaşarak Destek Ol!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*